• Autor: Prokurat Sergiusz, Śmieszek Piotr
  • Wydawca: BEZDROŻA /HELION/
  • EAN: 9788324692903
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Cena sug. br.: 44,90 zł
  • Cena brutto: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
  • Cena netto: 42,76 zł
  • Data premiery: 2015-04-10
  • Dostępne od: 2015-06-11
  • Dostępność: Brak

Cena netto: 42,76 zł




Jawa, Bali, Sumatra i... 17 tysięcy innych wysp

Czego poszukuje w Indonezji europejski podróżnik? Różnorodności? Nietrudno o nią w kraju, którego kultura stanowi mozaikę wpływów indyjskich, chińskich, muzułmańskich i europejskich. Ciekawych ludzi? Tych najłatwiej spotkać na Jawie — najbardziej zaludnionej, najlepiej zagospodarowanej wyspie Indonezji. Egzotyki? Spośród 17 tysięcy wysp zamieszkałych jest 6 tysięcy. Każda ma odrębną kulturę, inny język, inne zwyczaje, tradycję, historię. Ludzie żyją tutaj lokalnie, sprawami swojej wyspy, w sojuszu z przyrodą, w izolacji od całego świata, którym zbytnio się nie interesują. I nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak piękny jest ich kraj i ile fascynujących miejsc w sobie kryje.

Indonezyjski archipelag można podziwiać bez końca. Od *Jawy* z więcej niż setką wulkanów, przez *Bali* z tysiącem świątyń, mroczny *Lombok, Sulawesi*, zwaną „wyspą Orchidei”, dzikie *Borneo*, *Komodo*, która jest ojczyzną ostatnich smoków naszych czasów, aż po zamieszkiwaną niegdyś przez kanibali niebezpieczną* Papuę Nową Gwineę*... Kraj tysięcy wysp zadziwia, urzeka, a przede wszystkim jest nieprzewidywalny. Przyciąga jak magnes miłośników przygód szukających szczęścia w podróży oraz odskoczni od zachodniego stylu życia. Niemniej jednak powstaje pytanie, czy masowy napływ turystów — z ich technologią, procesami globalizacyjnymi i logiką — na te dziewicze tereny nie sprawi, że tradycyjne rytuały, obrzędy odprawiane na indonezyjskich wyspach znikną zupełnie?

Odwiedź na stronę książki:* http://wyspyindonezji.pl * lub jej fanpage:* http://www.facebook.com/wyspyindonezji *

------------------------------------------------------------------------
Autorzy oraz wydawnictwo zapraszają na cykl spotkań z Sergiuszem Prokuratem jednym z autorów książki.

*
Łódź* - 7 maja godz. 19.00, Kawiarnia Daleko Blisko na Piotrkowskiej 138
*
Gdańsk* - 11 maja godz. 19.00, Kawiarnia Południk 18 na Garncarskiej 7
*
Toruń* - 21 maja godz. 18.30, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

------------------------------------------------------------------------
*
O autorach:

Sergiusz Prokurat* — ekonomista, historyk. W Indonezji mieszkał ponad rok i obecnie często tam bywa. Studiował na Uniwersytecie Udayana w Indonezji oraz prowadził firmę typu import – eksport oferującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Napisał doktorat na temat wyzwalania wzrostu gospodarczego w Indonezji, który ma nadzieje obronić w 2015 r. Jest ekspertem i dyrektorem Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), w którym zajmuje się Azją Południowo-Wschodnią. Wykłada w Euroregional University of Economy w języku angielskim, specjalizując się w zagadnieniach z pogranicza nauk ekonomicznych oraz w praktycznych metodach zarządzania. Poza tym jest wykładowcą Universidad Jaume I oraz Universidad de Granada w Hiszpanii. Autor książki Work 2.0: Nowhere to hide. Prowadzi szkolenia, warsztatów i symulacje z zakresu negocjacji (także międzykulturowych) oraz zarządzania. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Jego opinie i artykuły pojawiały się w takich czasopismach jak m.in.: „National Geographic Traveler”, „Harvard Business Review”, „Wprost”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Mówią Wieki”, „Proseed”, „Najwyższy Czas”, „Focus Historia”. Oprowadza także turystów po Azji Południowo-Wschodniej. Ma licencję pilota wycieczek. Prowadzi bloga ProEconomics (http://www.proeconomics.pl ).

*
Piotr Śmieszek* — w 1995 r. ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1998 r. na świat przyszedł jego pierwszy syn — Bruno. W trakcie studiów doktoranckich zajął się biznesem. Stworzył markę odzieżową, której rozwój skierował go ku Azji. Tak poprzez podróże biznesowe poznawał kolejno: Turcję, Syrię, Birmę, Chiny, Tajlandię. Aż w końcu w 2002 r. samolotem linii Garuda Indonezja wylądował w Dżakarcie. Od tego czasu odkrywa Indonezję. Prowadzone niegdyś interesy przeszły już do historii — Indonezja wprost przeciwnie. W 2008 r. poznał Arun, mieszkającą na Jawie Bugiskę z Celebesu, z którą wziął ślub. W 2010 r. urodziła się Helenka, a dwa lata po niej Eliasz. Dziś mieszkają w jawajskiej Yogyakarcie. Autor artykułów w indonezyjskich magazynach: „Yogya AD”, „Jogya Mag”. Publikował również w „Globtroterze”. Prowadzi portal Yellow Little Duck — Indonezja od A do Z (http://www.yellowlittleduck.com ).

  • ISBN:
    978-83-246-9290-3
  • Kategoria:
    PODRÓŻE / LIT. PODRÓŻNICZA
  • Wysokość:
    210 mm
  • Szerokość:
    150 mm
  • Grubość grzbietu:
    15 mm
  • Numer wydania:
    1