- Autor: Sayer Ian, Botting Douglas
- Wydawca: AMBER
- EAN: 9788324175727
- Oprawa: miękka
- Cena sug. br.: 59,90 zł
- Cena brutto: 59,90 zł (w tym 5% VAT)
- Cena netto: 57,05 zł
- Data premiery: 2021-11-16
- Dostępne od: 2021-11-18
- Dostępność: Brak
SENSACYJNA TAJEMNICA NAJWIĘKSZEJ KRADZIEŻY W DZIEJACH I NAJWIĘKSZEJ PRÓBY ZATUSZOWANIA PRAWDY
„Fascynujące historyczne śledztwo. Czyta się jak thriller!” „Guardian”
Jak i gdzie zniknęło ponad 2,5 miliarda dolarów?
Od Berlina ostatnich dni przed upadkiem Rzeszy, przez niemieckie twierdze w Bawarii, po Szwajcarię, Amerykę Południową i ZSRR – ta książka ujawnia historię zniknięcia rezerw złota Banku Rzeszy skradzionych w 1945 roku i dotychczas w całości nieodnalezionych.
Ryzykowne śledztwo prowadzi autorów do pogrążonego w chaosie, niebezpiecznego świata powojennego czarnego rynku, korupcji i walk gangów. Na podstawie bezpośrednich relacji naocznych świadków i odtajnionych ściśle tajnych dokumentów z amerykańskich archiwów Ian Sayer i Douglas Botting obnażają sensacyjną prawdę o rabunku niemieckiego skarbu i amerykańskich próbach jego zatajenia.
IAN SAYER to brytyjski historyk II wojny światowej, znawca historii Trzeciej Rzeszy, dziennikarz śledczy i łowca nazistów, który wytropił kilku hitlerowskich zbrodniarzy wojennych. W 1974 roku zafascynowany wpisem w Księdze Rekordów Guinnessa o największym rabunku, rozpoczął poszukiwania skarbu nazistów. Przez dziewięć lat odwiedził cztery kontynenty, odbył setki rozmów, a rezultaty prowadzonego z narażeniem życia prywatnego śledztwa zawarł w napisanej z DOUGLASEM BOTTINGIEM, brytyjskim pisarzem i podróżnikiem, książce /Złoto nazistów/, która stała się światowym bestsellerem. Pod naciskiem autorów amerykański Departament Stanu rozpoczął czternastoletnie śledztwo, które zaowocowało w 1996 roku odnalezieniem części zaginionego złota… w Banku Anglii.
Tylko zalogowani, zarejestrowani użytkownicy
instytucjonalni mogą zamawiać towar
Chcesz zostać klientem Liber? Prosimy o kontakt z działem handlowym.
Użytkowników indywidualnych zapraszamy do sklepu detalicznego.
Rozpoczeto import danych
z Navireo.